Chlor šok granulovaný 1 kg

Kód: 070105
Značka: EKOBAK
250 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
24.5.2019

Přípravek chlorové bazénové chemie Chlor šok granulovaný krátkodobě a rychle zvyšuje koncentraci chloru, který bázenovou vodu dezinfikuje, ničí bakterie, viry a řasy, které se do bazénu přenáší prostřednictvím prachu, větru a deště. Přípravek chlor šok výrazně zvýší koncetraci chloru na 24 hodin.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chlor šok granulovaný 1 kg

 • Přípravek pro úpravu bazénové vody chlorováním.
 • Granulát slouží jako dezinfekční, protiporostový a antimikrobiální prostředek pro celosezónní údržbu a provoz otevřených nebo krytých bazénů, a to hlavně pro jednorázovou tedy šokovou úpravu silně znečištěných bazénů. Likviduje řasy, houby, plísně, baktérie a viry. Při rozpouštění ve vodě dojde k prudkému zvýšení koncentrace chloru, která ničí většinu běžných druhů řas, účinkuje také na bakterie a viry. Přípravek umožňuje bezpečné, vysoké a velmi rychlé zachlorování bazénu, potřebné pro šokové ošetření vody znečištěné nárůstem řas.
 • Použití: Po napuštění bazénu před prvním chlorováním upravte hodnotu pH vody v bazénu na 7,0 - 7,4 a pak přidejte potřebnou dávku tohoto přípravku. Jako první dávku použijte cca 100 g (100g je asi 100ml) granulátu na 10 m3 vody (10 000 l). Během provozu přidávejte každých 4 - 6 dní cca 50 g granulátu na 10 m3 vody. Jestliže k průběžnému chlorování používáte chlorové tablety, je nutné je přidat již další den po prvním chlorování. Obecně platí pravidlo, že pro dosažení křišťálově čisté a trvale hygienicky nezávadné vody by měla být hodnota pH v rozsahu 7,0 - 7,4 a obsah aktivního chloru udržován v rozmezí 0,3 - 0,5 mg/l. Klesne -li obsah chloru pod 0,3 mg/l je třeba bezpodmínečně dodat chlor. Použitím 1,8 g přípravku se zvýší obsah aktivního chloru ve 10 m3 (10 000 l) vody o cca 0,1 mg/l. Při dlouhodobě pěkném počasí, zvýšeném provozu a vyšší teplotě vody, po bouřkách zdvojnásobte množství chloru (nárazové chlorování). Pro nárazové chlorování používejte dávku cca 80 - 120 g na 10 m3 vody. Po aplikaci přípravku (dokonalém rozpuštěním v bazénu) zkontrolujte pomocí testovací soupravy hodnotu pH a obsah aktivního chloru v bazénu. Pokud je hodnota pH mimo uvedené rozmezí, použijte přípravky na snížení nebo zvýšení pH. Pokud je obsah aktivního chloru vyšší než 0,8 mg/l, bazén nepoužívejte, snižte dávkování chloru a vyčkejte, až tato hodnota klesne do uvedeného rozmezí.
  Důležité: Pro správné používání přípravku je nezbytné používat testovací soupravu na měření hodnoty pH a aktivního chloru v bazénové vodě.
  Pravidelně, nejméně 2x týdně změřte pomocí testovací soupravy hodnotu pH a koncentraci aktivního chloru v bazénu. Chlorování provádějte vždy večer.
 • Dávkování: Přímo: Do bazénu se přípravek přidá po rozpuštění ve vědru, filtrační zařízení musí během aplikace přípravku zůstat v provozu.
  Sběračem (skimmerem): Nejprve se přesvědčte, že filtrační zařízení je v provozu a voda plynule protéká sběračem (příp. vyčistěte koš sběrače od všech chemikálií). Pomalu přidávejte potřebné množství přípravku do sběrače takovou rychlostí, aby materiál byl plynule vtahován do systému. Nepřipusťte, aby se přípravek hromadil ve sběrači. 
 • NIKDY NEHÁZEJTE PŘÍPRAVEK PŘÍMO DO BAZÉNU !

Doplňkové parametry

Kategorie: Bazénová Chemie
Hmotnost: 1 kg